Золоті ворота Херсонщини

Золоті ворота Херсонщини
відкриваються для оздоровлення та відпочинку

Голопристанщина здобула славу золотих воріт Херсонщини завдяки своєму унікальному розташуванню на Півдні України, чаруючим краєвидом, працьовитим гостинним жителям подіям, які не залишають байдужим нікого.
Неперевершена краса і поетичність древніх народних традицій, чарівність дійства в ніч на Івана Купала ось уже понад 15 років збирають у Голій Пристані його шанувальників.
Це свято лежить в основі грандіозного за масштабами Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості "Купальські зорі" що з величезним успіхом проходить ось уже десять років поспіль на початку липня на Голопристанщині. Цього року ювілейний фестиваль очікує небувалий наплив гостей з усіх куточків України та з дружніх держав Росії, Білорусії, Польщі, Румунії, Молдови та ін. Саме свято Івана Купала надихнуло відділ культури і туризму Голопристанської райдержадміністрації цього року у червні розпочати проведення щорічного відкритого фестивалю інтимної лірики "У чарівну ніч Купала". Сподіваємося на фестивалі почути чимало гарних зворушливих поезій з вуст відомих та маловідомих майстрів красного письменства України.
Воістину Богом даровані Голопристанському району мальовничі ландшафти, багата історична спадщина, лікувально-рекреаційні ресурси. Саме в столиці благословенного краю у місті Гола Пристань знаходиться один із найкращих оздоровчих закладів півдня України – Санаторій "Гопри". Його очолює заслужений лікар України Валентина Іванівна Самойленко. Санаторій має унікальну лікарсько-діагностичну базу: чудово оснащені клінічну і біохімічну лабораторії, кабінет функціональної діагностики; сучасну водогрязелікарню з ванним та грязьовим відділеннями. Лікувально-оздоровчі якості грязей та ропи Соляного озера перевищують, за офіційними висновками вчених, можливості Мертвого моря. Саме тут хворі отримують ропні, хвойно-ропні, перлинні, сірноводні, ароматичні ванни, підводний душ-масаж, циркулярний та висхідний душі, душ Шарко, відвідують лікувальний басейн. У грязевому відділенні відпускаються грязеві аплікації, грязоводні ванни, порожнинне та електрогрязелікування. Діє фізотерапивтичне відділення з набором сучасної апаратури, КВЧ, лазеротерапія, аерозолефітотерапія. До послуг відпочиваючих є добре обладнаний зал лікувальної фізкультури, механотерапія з різноманітними тренажерами; масажний кабінет, кабінет психологічного розвантаження, стоматологічний кабінет.
Гості міста Гола Пристань також матимуть змогу помилуватися красою сучасної набережної з фонтанами та ротондою, альтанкою та міським пляжем на березі притоки Дніпра Конки, ознайомитися з історією району, споглядаючи памятники великому полководцеві О.В. Суворову, двічі героям соціалістичної праці М.А Бразі та І.І Стрельченко, двічі герою Радянського Союзу П.О Покришеву, проходячи Алею Слави, завітавши до міського музею. Та й Головпоштамп району має цього року святкувати своєрідний ювілей, адже з 1867 року у Голій Пристані почала працювати пошта, а у 1902 році за ініціативою великого українського вченого винахідника радіо О.С. Попова в місті була обладнана перша радіостанція і здійснено радіозв'язок між Голою Пристанню і Херсоном, про що свідчить пам'ятна дошка на будівлі міської ради. Теж ювілей. Ювілей святкує у травні і будівля районного Будинку культури (25 років).
Голопристанський район називають Орлиним гніздов'ям Героїв, адже жоден із районів в Україні не має у своєму історичному арсеналі 35 героїв Радянського Союзу та Соціалістичної праці.
Тож і шана Героям у районі неабияка: Алея Слави у м. Гола Пристань з вічним вогнем, який з 2005 року не на секунду не погас, меморіальний комплекс на честь загиблих воїнів-односельчан у с. Нововолодимирівка, меморіал воїнам-односельчанам у с. Новософіївка, Обеліск Слави у с. Геройське, пам'ятний знак на честь захисника Батьківщини у с. Чулаківка, пам'ятник на честь воїнів-односельчан у с. Бехтери, пам'ятний камінь на честь розстріляних моряків Дунайської флотилії під час фашистської окупації, меморіальна дошка на будинку, в якому жив Герой Радянського Союзу М.М Субота (с. Бехтери) та ін.
В районі також можна помилуватися пам'ятками історико-культурної спадщини: Аджигольські маяки (с. Рибальче), Залишки Збур'ївської фортеці XVIII ст (с. Стара Збур'ївка), Церква Св. Георгія 1905-1912 р. (с. Мала Кардашинка), склеп родини Фальц-Фейн (с. Новочорномор'є), Прогнойська Паланка Запорозької Січі XVIII ст (с. Геройське) та капличка Св. Миколая (м. Гола Пристань).
На території Голопристанського району туристичні послуги надають садиби "Чайка" (м. Гола Пристань), історико-розважальний комплекс "Зелені хутори Таврії" (с. Кардашинка). "Збур'ївський Кут" (с. Стара Збур'ївка), "Марійкина садиба" (с. Іванівка), "Красная горница" (с. Залізний Порт), де мають розвиток культурно-пізнавальний, мисливський, рибальський, підводний, релігійний, спортивно-оздоровчий та яхтовий напрямки туризму. Господарі цих садиб організовують для туристів екскурсії, рибалку, мисливство, відпочинок на природі та ін.
На території Рибальчеської сільської ради розроблено і позитивно працює туристичний маршрут "Чумацький шлях", який передбачає можливість відвідати і пройти пішим ходом через село Рибальче з його мальовничими куточками, зробити привал біля "п'яного дубу", відвідати старий винний підвал у с. Виноградове, ознайомитися з Новошабським поселенням, в Зеленоградном можна побачити "Кучерявий дуб", "Золотий дуб" та старе Корчевське поселення, у селі Іванівка туристи мають змогу побувати на озері Аджиголь та на Ягорлицькій затоці.
Історико-краєзнавчий туристичний маршрут "Чулаківськими стежками" передбачає відвідування Кургану на честь загиблих моряків Дунайської флотилії та бувшої зупинки із зображенням козака Гулака-засновника населеного пункту, також туристи матимуть змогу побувати в музеї історії с. Чулаківка, в Свято Миколаївській церкві та пройтись місцевими пам'ятними місцями – стела, обеліск Слави, сільський Будинок культури.
На територіях Геройської сільської ради розроблено туристичний маршрут "Кришталеві скарби" в якому пропонується екскурсія на сольовий, рибний та комишевий промисли.
Розроблено туристичний маршрут вихідного дня "Відпочинок у Херсонському селі" переможцем кращого туристичного маршруту в Херсонській області, студентом Харківської Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого Миколою Гаркушою. Автор туристичного проекту широко описав мальовниче урочище під назвою Буркути Малокопанівської сільської ради і запропонував даний туристичний маршрут в 2 екскурсійні дні.
Саме на 2 екскурсійні дні пропонуємо розроблені новою командою відділу культури і туризму Голопристанської райдержадміністрації туристичні маршрути.
Перший "Золоте кільце Голої Пристані" передбачає екскурсію на теренах історико-розважального комплексу "Зелені хутори Таврії" та набережної міста Гола Пристань з відвідуванням музею П.О Покришева та музею біосферного заповідника, а також відпочинком на базі зеленого туризму "Чайка" та на озері Соляне.
Другий дводенний маршрут "Перлини Голопристанщини" передбачає пройтись "Зеленими хуторами Таврії", завітати до санаторія "Гопри". побувати і насолодитися можливостями садиби "Збур'ївський кут" , а потім, відвідати склеп родини Фальц-Фейн, поринути у море розваг та відпочинку Залізного Порту.
Ми розуміємо, наскільки важливим для нашого району є розвиток інфраструктури туристичної галузі. Є й інші напрацювання, та все це вимагає чималих коштів від меценатів чи інвесторів. Сподіваємося бути ними почутими. Також вкрай необхідне кадрове забезпечення галузі. Тож ми готові провести спільно з центром зайнятості та спілкою сприяння розвитку зеленого туризму у Голопристанському районі фахове навчання туристичних Менеджерів, агентів та екскурсоводів. Можливо діючі або бувші вчителі історії, географії, іноземних мов зацікавляться нашою пропозицією та захочуть безкоштовно пройти навчання, щоб потім у літній період попрацювати на розвиток туризму Голопристанщини. Хто зацікавився нашою пропозицією прошу звертатися за телефоном: (05539) 2-64-65, або 098-54-11-878 (спитати Безкровну Наталію Миколаївну)
Саме у нашому районі краяни та гості Соборної України матимуть змогу вдосталь і за помірні ціни скуштувати кавун. Саме у нас знаходиться Інститут південного овочівництва і баштанництва Української академії аграрних наук, саме у нас на урочистих святах найбільших почестей удостоюється звичайний кавун. Тож приїздіть на фестиваль "Український кавун – солодке диво" і беріть з собою друзів. Впевнений. у серпневі дні цього року ви із задоволенням візьмете участь у цьому дійстві.
Обласні фестивалі "Театральна весна", "Дніпрова хвиля", "Зоряний карнавал", рок-дуель "Прем'єра", телефестиваль " Зіркова хвиля", відкриті конкурси бандуристів "Таврійські зустрічі", дзвонарів "Благовіст", молодих літераторів "Покоління – XXI" – це все те, що допоможе зацікавити ще більше туристів приїхати на терени благословенного краю Голопристанського району. який є Золотими воротами Херсонщини.
Ми відкриті для порад та пропозицій.
Мріємо про співпрацю з усіма, хто небайдужий до розвитку району

Начальник відділу культури і туризму
райдержадміністрації Олег Олексюк