ліра

Статті з додатку до районної газети "Степова ліра".

Найбільше уособлює в собі рідний край

"Олешшя"

Якщо б мене хтось запитав: хто на Херсонщині найбільше уособлює в собі рідний край? Я б з упевненістю відповів: насамперед, це аматорський народний фольклорний ансамбль «Олешшя» Кардашинського осередку культури Голопристанського району. По-перше, приваблює довершений образ жінки-україночки, який несуть концертні костюми учасниць «Олешшя». По-друге, їхній автентичний спів з руладами і колінами, поліфонія багатоголосся та чарівний голос виводчиків. По-третє, це справжня візитна картка Голопристанського району, адже у їхніх чарівних голосах відчувається широчінь та могутність одвічного Дніпра, гіркий присмак ковили та свіжість і воля степового вітру, солодка радість хвиленосного моря та загадкова печаль олешківських пісків.

Майже 50 років на ниві розвитку народної пісні

"Степовичка"

Чи є ще такі у Таврійському краї мешканці, хто б не захоплювався життєдайними виступами народного аматорського ансамблю народної пісні «Степовичка» Новофедорівського сільського будинку культури?! Мабуть, що ні! Легкі на підйом, завзяті, енергійні і завжди доброзичливі співаки «Степовички » несуть у своїх виступах справжній дух степовиків, хліборобів з роду в рід.

Віват, «Перебендя»!

З особливим захопленням шанувальники музики завжди зустрічають виступи народного аматорського ансамблю народної музики «Перебендя » під керівництвом знаного на Херсонщині професійного музиканта, талановитого композитора, чудового організатора, Заслуженого працівника культури України Миколи Антоновича Безвуляка.

Шануймо ся, бо ми того варті

Шануймо ся, бо ми того варті

Саме цю народну мудрість взяв на озброєння аматорський народний ансамбль народних інструментів «Шануймося» Таврійської музичної школи.