церква

Дзвонить дзвіниця – скликає до Храму

Вже четвертий рік поспіль сектор культури Голопристанської равйонної державної адміністрації спільно з протоієреєм благочинним отцем Володимиром Будніком об’єднують усіх дзвонарів Херсонщини в єдину Христову родину на відкритому конкурсі дзвонарів при Святодухівському Храмі у місті Гола Пристань.

Цього року 20 жовтня у зазначеному конкурсі взяли участь 

"Нова радість стала..."

На початку січня 2013 року районний Будинок культури запросив голопристанців на традиційний вечір духовної музики «Різдвяна зоря». На жаль, цього року на цей радісний і хвилюючий захід прийшло небагато охочих послухати спів, яким прославляється подія Народження Сина Божого. Але ті, хто не зважав на січневу холоднечу і завітав до РБК, аби переглянути святкову програму, не пожалкували, одержали багато позитивних емоцій від виступів народного академічного хору під орудою Ірини Чупік, народного фольклорного ансамблю з Кардашинки «Олешшя», юної співачки Ганни Бережко. 

У Свято-Духівському храмі замироточила ікона

 

На другий день Різдва у голопристанському Свято-Духівському храмі сталося диво. За свідченням священнослужителів і парафіян, під час Служби Божої на святковій іконі Різдва Христового з'явилися краплі олії, які потім збиралися у струмочки.

З того часу це диво повторювалося протягом усіх різдвяних днів.

 

14 січня до Голої Пристані прибув Архиепископ Херсонський і Таврійський Іоанн, аби на власні очі побачити диво-образ. Після його огляду правлячий Архиерей дійшов висновку, що ікона дійсно мироточить, розпорядився зробити для неї ківот (оклад) та виставляти щовівторка о 10 год. для поклоніння.

Збереження свят і обрядів – справа потрібна і відповідальна

У народі говорять: «Скільки днів - стільки й свят». Та особливо празниковими, з неповторними обрядодійствами, є Новий рік та Святки, тобто 12 днів від Різдва до Хрещення. Їх відзначали ще 5 тисяч років тому, вони супроводжувалися яскравими дійствами, включаючи  щедрування,   колядування, вертепні вистави з Меланкою, Василем. Козою, народними гуляннями, іграми, ворожінням. Ці великі чисті дні відзначалися кожною людиною і в селі, і в місті, бо збиралися усією родиною, а на столі, застеленому білою вишитою скатертиною, були свічка, узвар, кутя на покутті і 12 національних страв. Люди з вірою, надією та повагою ставилися до колядників, щедрувальників як до щиросердних провісників добра, достатку та щастя.

Дзвони духовного відродження

14 жовтня на День Покрови Пресвятої Богородиці відділом культури і туризму Голопристанської районної державної адміністрації за сприяння Благочинного Голопристанського району протоієрея отця Володимира Будніка, голови районної державної адміністрації Морева Олексія Олександровича, голови районної ради Попова Геннадія Васильовича при фінансовій підтримці народного депутата України Журавка Олексія Валерійовича проведено унікальний фестиваль, аналогів якого в Україні немає – III відкритий фестиваль «Дзвони духовного відродження».

На території Голопристанського Свято-духівського Храму вже з восьмої ранку жителі та гості Голопристанщини мали насолоду помилуватися кращими роботами майстра іконопису Щеглової Наталії Петрівни (м. Херсон) та іконами, оздобленими бісером, та вишиванками Колпакової Катерини Іванівни (м. Гола Пристань).