Буркути

Урочище Буркути – яскравий об’єкт туристичної діяльності, що зацікавить вітчизняного та іноземного туриста.

Урочище площею 5,2 тис.га, знаходиться на Чалбаській (Виноградівській) арені Нижньодніпровських пісків. Центр його розташований на межі Голопристанського та Цюрупинського районів.

Рослинність тут представлена різнотрав’ям, а саме: переважають костриця Беккера, ковила дніпровська, келерія піскова, житняк Лаврінків, житняк пухнастоквітковий, гвоздика плоскозуба, цмин пісковий, молочай Сегієрів, дрік дніпровський, еспарцет дніпровський, чебрець дніпровський, юринея Пачоського. Проміжки серед рослин заростають мохами тортулою пісковою та цератодоном пурпурним, а також лишайниками – кладонією листуватою, целокаульоном степовим та ін.

Значну площу займають луки та вологі біотопи. Це яскраво відображається у видовому складі та різноманітності тваринного, рослинного світу цього урочища.

Буркути є територією, на якій найкраще збереглися піщані кучугури Найбільші природні масиви стародавніх березових лісів залишилися саме в Буркутах. Значна кількість рослин – цінні лікарські рослини. На території Буркут нараховується 52 видів рослин, грибів лишайників, тварин, що занесені до світового Червоного списку, європейського Червоного списку, Червоної Книги України та Червоного списку Херсонської області. Зустрічаються природні породи берези дніпровської та дуба звичайного, деревина яких використовується як лікарська сировина. У великій кількості ростуть глід, шипшина, терен колючий та степовий.

Територія Буркут – місце розмноження мисливських тварин та птахів таких як кабанів, перепелів, сірих куріпок, фазанів.

З найвищих піщаних кучугур відкривається панорама найбільших в Європі піщаних ландшафтів і мальовничих краєвидів. І дивує те, що серед піщаних кучугур зберігся та існує такий вражаючий своєю унікальністю «оазис» - БУРКУТИ.

Головний спеціаліст відділу культури і туризму
районної державної адміністрації
Н.Безкровна