"Таврійські зустрічі" - об'єднують!
Бандура – унікальний український народний інструмент, аналогів якому у світі немає.
Саме бандура вже кілька століть презентує Україну в музичному співтоваристві планети.
Тож не дивно, що саме цей інструмент вшанований на належному рівні у Голопристанському районі, який славиться на землях смаглявої Таврії розгалуженою мережею шкіл естетичного виховання.
Уже сьомий рік поспіль фестивальна столиця Херсонщини радує шанувальників бандурного мистецтва справжніми родинним святом під назвою "Таврійські зустрічі". Цього року понад 150 учасників дитячого фестивалю "Таврійські зустрічі" з 24 по 27 серпня дарували мешканцям та гостям благословенного курортного краю незабутні українські народні пісні та чаруючі музичні композиції під бандуру. У фестивалі взяли участь дитячі колективи з міст Харкова, Малина Житомирської області, Києва, Ужгорода, Львова, Кіровограда, Миколаєва, Херсона, Херсонської та Вінницької областей.
В рамках фестивалю проводяться майстер-класи провідних спеціалістів, виконавців по класу бандури з м. Києва. Харкова та Херсона. Дитячий фестиваль бандуристів "Таврійські зустрічі" проходить за фінансової підтримки Міністерства культури України та Національної спілки кобзарів України, управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації та відділу культури і туризму Голопристанської районної державної адміністрації.
Цього року свою майстерність на фестивалі показали видатні майстри бандурного мистецтва України:
- Єсипок Володимир Миколайович – український співак-бандурист, народний артист України, професор, голова Національної Спілки кобзарів України;
- Лариса Дедюх – Лауреат всеукраїнських та Міжнародних конкурсів виконавців на народних інструментах, професор Національної музичної академії (м. Київ).
- Георгій Матвіїв – бандурист-новатор, соліст Одеської Філармонії, композитор, аранжировщик, лауреат більше 20-ти міжнародних академічних і джазових конкурсів, соліст європейського джазового оркестру (Данія);
- Леся Павленко – Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів;
- Алла Калашник - автор-виконавець, член Національної Спілки кобзарів України.
Фестиваль згуртував навколо себе молодих виконавців, дитячі колективи, усіх шанувальників бандурного мистецтва.
Саме тут діти мають змогу не лише показати свої творчі здобутки, але і відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря.
Фестиваль став важливою подією в музичному житті Херсонщини.
Висловлюємо щиру вдячність директору бази "Маяк" Булгаковій Галині Іванівні за теплий прийом гостей та учасників цього фестивалю, міському голові Негрі Анатолію Петровичу, народному депутатові України Журавку Олексію Валерійовичу, депутату обласної ради Бетеру Миколі Степановичу, депутату районної ради Савченку Миколі Миколайовичу, заступнику голови Голопристанської районної державної адміністрації Носику Анатолію Аврамовичу, директору Голопристанського районного Будинку культури Саменко Ларисі Михайлівні, заступнику начальника управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації Мазуру Ігору Романовичу, а також всім спонсорам, які долучилися до проведення цього чудового фестивалю, як "Таврійські зустріч"!
Вірю, що не лише виконуючи гімн фестивалю "Таврійські зустрічі" бандуристи з усієї України були єдиною родиною, а і в подальшій своїй діяльності кобзарі та бандуристи залишаться об'єднаними.