"Сюрприз" на Голопристанщині!

 

Сотні разів ловив себе на запитанні: чому на концерти до Голопристанського районного Будинку культури люди йдуть з освітленими обличчями, ніби в очікувані якогось дива. І зрозумів: так, в наш швидкоплинний час мешканці Голої Пристані переповнюють концертну залу РБК своїми сподіваннями, своїми мріями, які все ж таки збуваються, бо на сцені відбуваються дива – співаки, музиканти і хореографи радують глядачів високопрофесійними номерами. Але завжди яскраво, майстерно зачаровуючи, з душевним піднесенням дарують глядачам новий шедевр вихованці Тетяни Василівни Кирилової дитячий народний хореографічний ансамбль "Сюрприз" Голопристанської гімназії.
І це добре, що хоча б в деяких школах розуміють, що не лише знання формул, алгоритмів, правил та теорем спонукають учня стати особистістю, а і розвиток духовний, виховання людяності, культури поведінки у суспільстві є головними факторами становлення людини, громадянина соборної України. Заняття у вокальних, музичних, драматичних гуртках допомагають дитині пізнати себе, розвивати у собі почуття любові до рідного міста, до Батьківщини, розвивати у собі доброзичливість. А виховання танцем несе у собі відчуття гармонії людини з природою, з космосом нашого пізнання світу.
Дитячий народний хореографічний ансамбль "Сюрприз" Голопристанської гімназії було створено у вересні 1994 року. Засновник, постійний генератор ідей і незмінний керівник колективу Кирилова Тетяна Василівна. Творчий та ініціативний керівник, досвідчений та талановитий хореограф, яка має глибокі знання теоретичного матеріалу і критичні навички постанови танцю, сценічної культури, досконало володіє методикою репетиційної роботи, основи класичного, бального, народного та естрадного танцю. А те, що вона тонко відчуває особливості національного танцю народів світу, ми ще раз переконалися на звітному концерті колективу 27 квітня 2013 року. Єврейський танець "Бублики", російський народний танець "Тінь над водою", український народний танець "Гопак", корейські народні танці "Лотос", "Танець вєєрів", циганський народний танець "Циганочка", татарський перепляс, італійський народний танець "Тарантелла" – це неповний перелік високоякісних хореографічних шедеврів, які побачили шанувальники ансамблю на сцені. А хореографічні картинки "Африка-денс", "Весняні квіти", "Б"йонс" та "Маленькі рокери" додали наснаги та радості за майбутнє супер-сучасного хореографічного колективу. 
Понад 75 дітей у 5-ти вікових групах опановують премудрості танцю у репетиційній залі уславленого колективу. Клопітка праця кожного учасника колективу, виснажливі репетиції, креативні знахідки художнього керівника у постановках танцю, хореографічної картинки чи підтанцьовки до авторської пісні приносять в результаті море позитивних емоцій, шквал аплодисментів та всеохоплюючу любов глядачів. "Сюрприз" з кожним танцем підтверджує свою назву, бо у кожній хореографічній композиції є та родзинка, яку люди називають сюрпризом, якщо не дивом. 
Починаючи з 1995 року колектив є неодноразовим переможцем районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів художньої самодіяльності школярів. Лауреат Всеукраїнських фестивалів-конкурсів " Таврійська родина" , Ельфи Таврійського Едему", "Маленькі зірочки", "Купальські зорі", "Коріада- 2010", переможець обласних оглядів – конкурсів "Юні таланти Херсонщини", "Таврійський барвограй", "Світи, зіронько", лауреат Міжнародного фестивалю слов'янської культури у м. Слов'янськ-на Кубані (Росія) завжди знаходиться у творчому пошуку . Можливо, саме тому вони є бажаними гостями на концертах у Херсоні та Миколаєві, Києві та Сімферополі, Севастополі та Одесі. Ансамбль неоднарозово по запрошенню їздив з концертами до міст Росії, Білорусії, Польщі, Румунії, Угорщини та Тираспольської Республіки.
Тож присвоєння високого звання "народний" у 2010 році є цілком закономірним. 
 щорічні творчі звіти колективу підтверджують те, що юні учасники ансамблю "Сюрприз" не зупиняються на досягнутому, а ставлять за мету взяти нову висоту, яка поки-що майорить за горизонтом . Вірю, що наполеглива праця юних обдарувань, гідна підтримки батьків та керівництва Голопристанської гімназії.
 Безмежна любов шанувальників "Сюрпризу" приведуть до нових перемог і до Вселенського визнання талановитої Голопристанщини! 
 
Завідувач сектора культури
районної державної адміністрації 
Олег Олексюк